O mně

ledna 15, 2020


Čauec Vorvani!

Tak to jsem já - Terka - taková normální holka z Plzně... která miluje sluníčko, skořici a úsměv na tváři... která má řidičák a neumí řídit... která zbožňuje hotelové snídaně... která se vždycky zakoktá, když má mluvit anglicky... která stráví půlku dne ve fitku a pak sní před spaním tabulku čokolády... která by chtěla mít doma kočku, přitom je na ní alergická... pro kterou jsou podpatky sprosté slovo... která nesnáší, když lidi nerespektují odlišné názory... která viděla všechny řady Přátel minimálně 20x... která rozhodně není technický typ... která si udělá kafe třeba jen proto, aby do nich mohla namáčet Spekulatius... která nechápe, proč dají lidi za nový telefon celou vejplatu... která dokáže vymyslet itinerář výletu na den, týden i měsíc a bere to jako zábavu...


 • ... ta holka, které se všichni ptali "kde jsme byli?", "jak jsme se tam dostali?" , "kolik to stálo?" a "co jsme tam dělali?"

 • ... ta, která už to nechtěla říkat a psát každému zvlášť

 • ... ta, která se rozhodla založit blog Nebuď vorvaň!, aby odpověděla všem najednou, a doufajíc, že tyto řádky někomu pomůžou či někoho inspirují k absolvování vlastní cesty

 • ... ta, která si myslí, že cestovat může každý, i když jste zrovna nevyhráli ve sportce, i když nemluvíte plynně žádným jazykem, i když máte k dispozici třeba jen 20 dní dovolené apod.


A teď vážně - kdo tedy vlastně jsem a co dělám?


Dělám úplně obyčejnou kancelářskou práci a z ní skoro každý den plynule přecházím do práce číslo dva - fitnesscentra, což je pro mě práce i zábava v jednom. Působím tady jako fitness trenérka a instruktorka skupinových cvičení, především H.E.A.T. programu, bodyformingu, občas TRX a výjimečně i trampolín. Tohle je to, co mě neskutečně baví a naplňuje - energie z pohybu, nadšení klientů, pohánění k lepším výsledkům.

Ruku v ruce se cvičením jde i jídlo. Nejsem zastáncem žádných diet ani praštěného počítání kalorií, protože na každého platí něco jiného. Mým heslem je spíš "všeho s mírou". Moc ráda ochutnávám a zkouším nové věci, a i když celkově miluju dobré / zdravé jídlo, na cestách jdou často nějaké fitness zásady stranou :)

A z pohybu a jídla se zrodila třetí závislost, která zahrnuje i předchozí dvě, a to CESTOVÁNÍ. U nás v ČR i zahraničí... kdekoliv. Nejsem moc lehátkový typ... ok, vůbec nejsem lehátkový typ. Nesnáším celodenní válení se na pláži a organizované zájezdy. Baví mě si zařizovat dovolenou po svém - od letenek přes ubytování až po trávení volného času. Pak totiž člověk nemůže remcat, že si dovolenou neužil,  protože to anebo tamto. Jaké si to uděláš, takové to máš :) Ale i přestože neustále vymýšlím, kam odjet jinam a celkově jak tu spíš nebýt, vždycky se sem ráda vracím. Je to prostě můj domov, i s tou záplavou svíček z IKEI a neustále skomírajícíma kytkama, a neměnila bych.

Ale je někdo, bez koho by všechno tohle nebylo takové. Kdo jiný by mě podporoval v mém cvičícím šílenství? Kdo jiný by toleroval moje eňoňůňo nápady, kam zrovna nutně "potřebujeme" jet. Kdo jiný by se se mnou ztrácel v cizích městech a zemích? Ten nejlepší parťák na sport, jídlo i cestování... ten se kterým sdílím zážitky všeho druhu... zkrátka ten nej parťák pro život <3

AKTUALIZACE - od konce roku 2020 mé cestovatelské vrtochy zažívá i naše malá kobliha Nina. Zatím musí :) a do budoucna doufáme, že v cestování najde stejný nebo alespoň podobný smysl jako my s Pepim. Ani na mateřské jsem však s fitkem neskončila, a práci jsem dočasně změnila - místo 8 hodinového sezení v kanceláři pracuji jako produkční kulturního magazínu ŽURNÁL, což se dá díkybohu jakž takž skloubit i s neřízenou střelou za zadkem :) aneb kdo chce... znáte to...

AKTUALIZACE č. 2 - ač jsem si to nikdy nemyslela, koncem roku 2023 byl náš vorvaní tým obohacen o dalšího člena - Jonáše. Z pracovního hlediska se nic nezměnilo a z toho cestovatelského? To se teprv uvidí :)
4 komentáře:

 1. Terezko, děkuji za skvělé tipy na cestování...ulehčilo mi to spoustu vyhledávání a rozhodování. Výborně napsané, přehledné a krásné fotky. Přeji spoustu nádherných cestovatelských zážitků. Alena (51 let)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alčo moc díky za milý komentář, ať se na cestách daří! :)

   Vymazat
 2. Ahojky Terezko, dneska jsem si četla tvé cestovaní a musím říct, že jsi mi dala spousty zajimavých nápadu co Lago de Garda vidět. Já doufám, že se mi během 14 dní dnů zadaří tam vyjet a pročistit hlavu. Jinak jakmile se ukáži v Plzni ráda bch s tebou na kafe zašla. Ráda poznávám nové lidi co radi cestuji a mají co na vyprávění. I já jssem byla ve světě:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, moc si Gardu užij, je to tam super! a až tudy budeš projíždět, klidně se ozvi :)

   Vymazat

Používá technologii služby Blogger.